Twój czas dla dziecka

Udostępnij

Akcja ogólnopolska

DZIECI POTRZEBUJĄ DWÓCH RZECZY OD SWOICH RODZICÓW – MIŁOŚCI I CZASU! 

Pod hasłami #TwojCzasDlaDziecka oraz #GrajUczRozwijaj, ruszają przygotowania do nowego projektu Poland Charity Festival i Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Naszą wspólną akcją, chcemy zwrócić uwagę rodziców i przyszłych rodziców, jak ważne jest kreatywne spędzanie czasu ze swoimi dziećmi, pokazując przy tym alternatywne sposoby na rozwój intelektualny i emocjonalny naszych pociech.

Jest to szczególnie ważne, w dobie rozwoju technologii, która pomimo swoich zalet, w niekontrolowany sposób przyczynia się do porzucenia często zapomnianych już, ale jakże rozwojowych sposobów spędzania czasu z dziećmi, jak wspólne gry, zabawy i czytanie książek. Przy okazji chcemy pokazać, jak można racjonalnie i kreatywnie korzystać z multimediów. 

Do udziału w akcji zapraszamy znane postaci, artystów i influenserów, którzy w warunkach domowych,  będą wspólnie z dziećmi testować wybrane przez siebie gry planszowe: nagrodzone i wyróżnione w Osiemnastej edycji Konkursu Świat przyjazny dziecku organizowanym przez KOPD.

Następnie będziemy mogli zobaczyć nagrane przez uczestników akcji, recenzje wybranych pozycji.

Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” jest ogólnopolskim projektem Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Powstał w 2002 roku w celu propagowania idei artykułów i miejsc, które  w znaczący i pozytywny sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka.

KOPD chce w ten sposób promować najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.

Pełną listę nagrodzonych wraz z wyróżnieniami rodzice mogą znaleźć na stronie: http://kopd.pl/programy/swiat-przyjazny-dziecku/.

Obecnie trwa akcja ARTUR BARCIŚ CZYTA DZIECIOM, w ramach której nasz Juror czyta fragmenty nagrodzonych książek.

Teraz pora na testowanie gier planszowych, co umożliwi wspólne spędzenie czasu przy wartościowych grach.

Planujemy także fantastyczne atrakcje dla najmłodszych, dla których ich rodzice będą mogli wylicytować możliwość wspólnego wystąpienia dziecka z wybranym artystą, np. poprzez zaśpiewanie ulubionego utworu. O szczegółach będziemy informować na bierząco.

Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.kopd.pl

Zapraszamy do udziału w naszej akcji! 

Kontakt dla mediów:

Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz

Manager ds. Promocji i PR

tel. kom. 505-045-679
m.stachowiak@kopd.pl

wydarzenie wspierają

Powiązane posty

Armia Aniołów dla Blanki

Udostępnij Share on facebook Share on twitter Share on linkedin  Już 21.08.2021 zapraszamy na całodniowy charytatywny piknik połączony z koncertem #ArmiaAniołowDlaBlanki Impreza odbędzie się na terenie