Impresariat pcf
ZAGRAJ z nami
Możesz zostać gwiazdą Poland Charity Festival i wystąpić na naszych scenach czyniąc dobro razem z nami! Jeżeli jesteś artystą lub wykonawcą, albo reprezentujesz zespół lub grupę artystyczną, wyślij nam swoje zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego poniżej. Odpowiemy jak najszybciej.
Zespół Tańca historycznego
CHOREA Antiqua
Zespół powstał w 1988 r. przy Klubie Tanecznym FAN – TAN. Jego kierownikiem jest Pani Maria Czerwińska, uczennica najwybitniejszego włoskiego tancerza i choreografa Andrei Francalanci, Lieven’a Baert’a z Belgii i Dorothe Weltboter. Obecnie Zespół jest częścią Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA
Zespół CHOREA ANTIQUA był gościem wielu prestiżowych imprez i festiwali, m.in.: Międzynarodowych Turniejów Rycerskich, imprezie towarzyszącej rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem czy widowiska “Spotkanie sprzed 1000 lat” podczas obchodów 1000-lecia Zjazdu Gnieźnieńskiego. Brał udział w zdjęciach do filmu w reżyserii Macieja Wojtyszki “Mistrz i Małgorzata”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz” i w Teatrze TV „Rejtan”. W spektaklach z cyklu Europejskie Dni Dziedzictwa: “Ogrody Królowej Bony” “Orszak Królowej Bony” oraz “Barbara Radziwiłłówna”. Poza tym wielokrotnie występował na Zamku Królewskim, na zamku w Golubiu-Dobrzyniu, na zamku w Gniewie, w Pałacu Łazienkowskim, w Teatrze Północnym w Warszawie …
Zespół CHOREA ANTIQUA występował również za granicą m.in. w Danii, na Ukrainie (Lwów, Kijów, Odessa, Mikołajewo), Białorusi, w Rumunii gdzie reprezentował Polskę w Siedmiogrodzie podczas Festiwalu Batorego oraz na Łotwie, Estonii i na Węgrzech.
Fundacja CZE-NE-KA i Zespół CHOREA ANTIQUA od 2014 r organizują Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Polsce. Wykonawcy prezentują się w 3 kategoriach: tanecznej, wokalnej i instrumentalnej. Każdego roku bierze w nim udział około 150 – 170 wykonawców z Polski i z zagranicy.
W minionych latach skład Zespołu ulegał zmianom przechodząc wiele etapów rozwoju. Aktualnie w Zespole tańczą osoby mające długi staż taneczny, ale i bardzo krótki. Wszyscy jednak traktują go jako hobby i sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu. Naszym ogromnym atutem jest duża różnorodność wykonawców. Na jednej scenie spotkają się osoby młode i seniorzy (najstarszy członek Zespołu ma 77 lat) oraz osoby z niepełnosprawnością. Za swoją działalność charytatywną Maria Czerwińska i Zespół otrzymali w marcu 2019 r „Certyfikat Dobrego Serca”.
Kierownikiem i założycielką Zespołu jest Maria Czerwińska. Za swoją działalność w dziedzinie kultury została odznaczona przez Ministra Kultury odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci medalem Henryka Jordana, a przez dzieci za działalność charytatywną Orderem Uśmiechu.
Od 32 lat, Zespół prezentuje i popularyzuje oryginalne choreografie tańców dworskich, w barwnych strojach z epoki, od Renesansu poprzez Barok do końca XIX wieku. Poprzez pokazywanie szerokiemu gronu publiczności tańców minionych epok, obowiązującej etykiety dworskiej, pragnie zwrócić uwagę publiczności na mniej znane fakty w historii i inne tańce niż taniec ludowy czy balet.
Muzyka i barwne stroje przenoszą widzów w świat, którego już nie ma. W świat dawnej elegancji, etykiety dworskiej, dostojeństwa i umiaru w zachowaniu, tajemniczych flirtów, romantyzmu…
(źródło: opis własny Chorea Antiqua)
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego (RZAWP)
Głównym celem Zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo.
Swoją działalnością Zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.
Przedmiotem działalności Zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują również uznani artyści scen polskich – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni.
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych.
Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm, talent i elegancję artystów.