Impresariat pcf

ZAGRAJ z nami

Możesz zostać gwiazdą Poland Charity Festival i wystąpić na naszych scenach czyniąc dobro razem z nami! Jeżeli jesteś artystą lub wykonawcą, albo reprezentujesz zespół lub grupę artystyczną, wyślij nam swoje zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego poniżej. Odpowiemy jak najszybciej.

Niewinni

źródło: archiwum własne Niewinni, fot. Niewinni
źródło: archiwum własne Niewinni, fot. Niewinni

NIEWINNI – Rysiek Riedel Tribute… to zespół grający utwory grupy DŻEM z okresu jej współpracy z legendą polskiego bluesa Ryszardem Riedlem. Założony na przełomie lutego i marca 2018 przez gitarzystę Łukasza Bijaka i wokalistę Pawła Fajmana, skupiony jest głównie na piosenkach, które po śmierci lidera Dżemu są wykonywane rzadziej lub wcale jak Abym mógł przed siebie iść, Niewinni i ja, czy Uśmiech śmierci.

Dzięki ogromnej energii gitary prowadzącej (Łukasz Bijak), której brzmienie inspirowanie jest takimi tuzami muzyki jak The Allman Brothers Band czy Lynyrd Skynyrd, utwory ożywają i nabierają bardziej drapieżnego, ostrego klimatu. Smaku natomiast dodaje im druga, lecz nie mniej wiodąca gitara (Rysiek Bereza). Jej brzmienie przesiąknięte angielskim rockiem lat 70-tych sprawia, że interpretacje nabierają ogłady i klasycznego stylu. Sekcja rytmiczna, na którą składają się perkusja o korzeniach mocno osadzonych w jazzie (Paweł Stryczniewicz) oraz bas o wyraźnym uderzeniu klasycznego rocka (Karol Salwerowicz), nadaje interpretacjom grupy stałości, a zarazem nieoczywistej, czasem zaskakującej dynamiki. Całości dopełnia przesiąknięta emocjami linia wokalu (Paweł Fajman), która poprzez głęboką interpretację utworów stara się jak najtrafniej przybliżyć ich znaczenie słuchaczom.

(źródło: opis własny Niewinni)

"Nie wiem nic" :

"Co ty masz do mnie" :

RHBlues'86

Zespół RHBlues’86 to ekspresyjna mieszanka hard rocka, heavy metalu oraz blues rocka, która znajduje swoje odzwierciedlenie w nazwie oraz muzyce granej przez zespół. Duże doświadczenie muzyczne członków zespołu pozwala na swobodny balans w wielu obszarach muzycznych i daje możliwość tworzenia ciekawych stylistycznie utworów, a wszystko oparte jest o własne teksty w języku polskim. RHBlues’86 piękno i klimat swojej muzyki pokazuje wprost, wykorzystując do tego skromne środki przekazu, które są proste i jednocześnie bardzo szczere.
Zespół o nazwie RHBlues został założony w 1986 roku i od początku istnienia konsekwentnie trzymał się formuły rock i blues po polsku. Pod koniec 1988 roku zespół zawiesza swoją działalność, a w 2018 wznawia z inicjatywy kilku założycieli zespołu, pod nazwą RHBlues’86. Jego aktualny skład stanowią:
Przemysław Jagodziński – bas;
Robert Walczak – gitara, harmonijka ustna;
Waldemar Krupiński – gitara;
Piotr Wiciak – perkusja;
Dariusz Szaumkessel – wokal.

"Wojownik" :

"Herkules" :

PÜDELSI

Zespół PÜDELSI powstał w 1985 roku w Krakowie. Podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem DÜPĄ pod kierownictwem Andrzeja PÜDLA Bieniasza, który po samobójczej śmierci lidera zespołu DÜPĄ – Piotra Marka postanowił kontynuować dzieło Mistrza wraz z kolegami pod nazwą PÜDELSI. W pierwszym składzie oprócz PÜDLA pojawiły się takie znakomitości jak: Franz DREADHUNTER, Andrzej Potoczek, Maciej Kowalik, Maciej Biedrzycki, Paweł Mąciwoda oraz wokalista David Rocks.

Znaczącym sukcesem zespołu była nagroda na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku z wokalistą Przemysławem Trębaczem. W 1987 zespół przystąpił do rejestracji swojej pierwszej płyty BELA PUPA z KORĄ (MAANAM) i Maciejem Maleńczukiem. Po kilkuletniej przerwie PÜDELSI zarejestrowali trzy płyty:
VIRIBUS UNITIS (1996), NARODZINY ZBIGNIEWA (1997) i PSYCHOPOP (1999) – przy realizacji której, wziął udział m.in. Olaf Deriglasoff.

(źródło: pudelsi.pl)

"Püdel z Guadelupy" :

"Uważaj na niego" :

(źródło: materiały prasowe)