PCF zagra dla osieroconych dzieci w Ugandzie.

Udostępnij

Te dzieci są daleko o Polski. Nie są biedne, nie są chore…
 
Te dzieci są porzucone. Nie mają nikogo, nie mają swojego miejsca na ziemi. One nie wybrały same. Za tymi młodymi i wrażliwymi ludźmi stoją trudne historie.
 
Tam, w Ugandzie nie mogą liczyć na cud, że ktoś da im dach nad głową, że ktoś im pomoże, da dach nad głową, leki, że będą miały możliwość edukacji…
 
Postanowiliśmy wyjść poza granice naszego pięknego kraju i wesprzeć stowarzyszenie Nadzieja dla Ugandy w zebraniu środków niezbędnych na budowę sierocińca dla blisko setki dzieci w miejscowości Budaca, w Ugandzie.
 
Kwota, jaka jest potrzebna to aż i tylko 230 tys. zł., dzięki której dzieciaki otrzymają dach nad głową z prawdziwego zdarzenia, a w nim łazienki, kuchnię i salę do nauki.
 
Nadzieja dla Ugandy to młoda inicjatywa powołana do życia a styczniu 2019 r. 
 
Celem działania stowarzyszenia jest:
  • Pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie.
  • Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.  
  • Walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji internetu. 
Do tej pory stowarzyszeniu udało  się zakupić ziemię oraz drzewa graniczne, zaprojektować ośrodek i wylać fundamenty. Zaspokojone zostały też najbardziej palące potrzeby – zakup ubrań, poduszek, artykułów medycznych, higienicznych i szkolnych. 
 
To dopiero początek. Przedsięwzięcie jest realizowane etapami. Rozpoczął się najważniejszy z nich – postawienie ścian nowego budynku.
 
Przed nami dużo pracy, bądźcie z nami. Przygotujemy coś, co na długo zapadnie w pamięć, a przede wszystkim wesprze tę fantastyczną akcję.
 
O szczegółach będziemy informować na bieżąco. 
 
W międzyczasie zapraszamy na strony stowarzyszenia:
Strona www tutaj
Strona na fb tutaj
 
 

Miejsce na Twoje logo